Kliky a madla

Enrico Cassina

Od italského baroka až po kliky z perel.

Design kliky Enrico Cassina jde napříč staletími a styly. Inspirují se ikonickým tvarosloví své doby. Dokáže obsáhnout slavné italské baroko, stejně jako období francouzských králů Ludvíka XV a XVI, empír, secesi, art deco i modernu: třícátá, padesátá i šedesátá léta dvacátého století. A nejen to. Enrico Cassina nabízí i naprosto unikátní kliky, vyrobené z ušlechtilých materiálů: muránského skla nebo perel. Ať už se otáčíte do časů, kdy svět byl ještě mladý nebo se díváte pouze dopředu, před klikami Enrico Cassina nemáte šanci uniknout.

Enrico cassina

Klasika

Preferujete klasiku? Obracíte se designem svého interiéru do časů, kdy svět ovládali všemocní feudálové a každý kus byl originál, jenž má dnes nedozírnou hodnotu? V kolekci “Klasika” najdete kousky odkazující k slavnému italskému baroku, královský design připomínající panování francouzských vládců Ludvíka XV. a Ludvíka XVI i pěkné kousky v pozdně klasicistním - empírovém - stylu druhé poloviny 19. století. Klasická kolekce jde i za evropské hranice. Najdete v ní totiž i unikáty v koloniálním stylu.

více informací
Enrico cassina

Moderna

Tato kolekce je inspirována vlastně dobou nedávno minulou. Je určena všem, kterým učarovala zdobnost secese neboli art nouveau nebo kupříkladu dekorativní styl art deco, který je fúzí kubismu, futurismu i zmiňované secese. Modernistická kolekce Enrico Cassina akcentuje i meziválečný design, padesátá léta v pojetí západního demokratického světa nebo volnomyšlenkářské šedesátky. A to už stojí za hřích.

více informací
Enrico Cassina

Kliky v trendy barvách

Designéři ENRICO CASSINA nejsou jen “kopírovači” ikonických děl slavných ér minulosti, ale přicházejí i se svým vlastním unikátním řešením. Také proto se v nabídce ENRICO CASSINA objevuje kolekce s bláznivým názvem Rococopop, která kombinuje rokokové tvarosloví s pop-artem. Řada POP GUM zase pracuje s umělými materiály. Doporučujeme.

Enrico Cassina

Kliky z ušlechtilých materiálů

Vrcholem snažení společnosti ENRICO CASSINA je superprémiová řada klik, která pracuje s ušlechtilými materiály. Člověku přechází zrak, když vidí kliky z muránského skla, kliky v mozaikovém zpracování, perlové kliky nebo kliky z čirého krystalu. To je radost a čiročirá krása.

Ke stažení
ke stažení zde